Harcerskie lato rozpoczęte

15 lip

Wakacje trwają w najlepsze, a czym byłyby one bez długo wyczekiwanych obozów harcerskich? To w końcu najlepszy sposób by podsumować cały rok pracy drużyn, a przy tym dobrze się bawić. Dwie drużyny z naszego hufca już rozpoczęły harcerskie wakacje.

W niedziele pDH Bobry wyruszyła do Krzeczkowa, położonego nad jeziorem Niesłysz, na bazę obozową Hufca ZHP Wrocław. Zgodnie z tematyką obozu „W 11 dni dookoła świata” harcerze staną się prawdziwymi podróżnikami.  Poznają kulturę, zwyczaje, regionalne tańce, przysmaki i położenie takich krajów jak Francja, Niemcy, Grecja, Indie i wielu innych. Celem każdej podróży będzie odnalezienie ukrytego skarbu w danym państwie.

Z kolei  1 DH Knieja dziś, koło południa dotarła do Międzywodzia, na bazę obozową Hufca ZHP Bystrzyca Kłodzka, gdzie swoje obozowisko zamieni w osadę Słowian. Chcąc wrócić do korzeni, harcerze przeniosą się do czasów naszych pradziadów, by pomóc im rozwiązać problem i uchronić ich przed klątwą. Podzieleni na klany ruszą do walki z duchami, aby zwycięsko z niej wyjść, będą musieli zdobyć wszystkie części totemu 4 żywiołów, co wymagać będzie od nich odwagi, zręczności i sprytu.

Życzymy udanej zabawy, pięknej pogody i wielu wspaniałych wrażeń.

Joanna Sobów
Członkini zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP