XXVII Chorągwiania Zbiórka Drużynowych za nami

27 lis

W miniony weekend odbyło się szczególne wydarzenie w lubuskiem – XXVII edycja Chorągwianej Zbiórki Drużynowych. Drużynowi, przyboczni i instruktorzy z naszej chorągwi przez trzy dni kształcili się, wymieniali doświadczenia i świetnie się bawili.

 

W tym roku akcentem wydarzeń kulturalnych był wieczór andrzejkowy, podczas którego można było wywróżyć swoją przyszłość i potańczyć. Sobotni poranek zorganizowany był przez uczestników Kursu Kadry Kształcącej „Ręka Metody”, którzy przygotowali cztery warsztaty: „Jak trafiać w 10-tkę w stopniowaniu trudności?”, „PoCZUJ to” – jak zacząć przygodę z zuchami, „Od zucha do wędrownika” – po co są nam grupy metodyczne oraz „Ile ważą kamienie milowe?”. Uczestnicy zbiórki poznali nowe formy i nowe sposoby, które będą wprowadzać w życie w swojej pracy harcerskiej. Po południu odbyła się gra miejska po Zielonej Górze, która wykorzystywała QR kody. Drużynowi po zeskanowaniu kodu musieli odnaleźć miejsce i pudełeczko z koralikami, które musieli zbierać. Wieczorem odbyło się świecowisko poświęcone postaci hm. Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej, której imię zdobywa nasza chorągiew podczas kampanii bohater. Nie mogło oczywiście zabraknąć śpiewów aż do 4 nad ranem, a po krótkim śnie – ostatnich zajęć. Te odbyły się w podziale na piony metodyczne, z którymi pracują uczestnicy. Każdy blok zajmował się innym zagadnieniem i przedstawiał nowe formy, nowe pomysły, ale także pozwalał na wymianę własnych.

 

W Zbiórce Drużynowych wzięli udział przedstawiciele z Hufca Zielona Góra, Nowa Sól, Kostrzyn nad Odrą oraz Żary. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu pełni zapału, energii, nowych pomysłów i motywacji, co, mamy nadzieję, odczujecie sami już niedługo. Na kolejnej zbiórce spotykamy się za rok, a tymczasem życzymy owocnej pracy i korzystania z nabytej wiedzy!