#wyjdźnaszlak – wyjątkowy JOtT 2020

7 maj

Jamboree On the Trail to coroczny, wyjątkowy weekend, w którym cała Światowa Organizacja Ruchu Skautowego może wspólnie wędrować. Wszystkich skautów, bez względu na ich wiek i gdziekolwiek się znajdują na świecie, zaprasza się do uczestnictwa w każdy możliwy sposób.

No właśnie… W tym roku jest zdecydowanie trudniej, świat diametralnie się zmienił na przestrzeni ostatnich miesięcy. Jednak jak powiedział Robert Baden-Powell:

,,Każdy osioł potrafi być dobrym skautem podczas pogody”.

Dzisiaj, dla nas ten cytat nie odnosi się tylko do panujących warunków atmosferycznych. Być może gdyby Bi-Pi żył w naszych czasach ten cytat brzmiałby zupełnie inaczej. Zamiast słowa „pogody” pojawiłoby się „braku zagrożenia epidemiologicznego”. Bo właśnie to zagrożenie czyha na każdego człowieka, ale my się nie poddajemy!

Zachęcamy Was do sobotniej wędrówki, spaceru, przebieżki w pojedynkę lub z rodzinką
i z zachowaniem wszystkich środków ostrożności:

  • zakrywając usta i nos (w lesie zdrowiej jest odsłonić twarz + jest to dozwolone)
  • wchodząc do budynków, sklepów zakładajcie rękawiczki,
  • nie spotykamy się w grupach, maksymalnie dwie osoby,
  • harcerze poniżej 13-nastego roku życia wędrują tylko pod opieką dorosłych!

Prosimy Was o wysyłanie zdjęć (na mail: zielonagora@zhp.pl) z wędrówek, ilość kilometrów, które przebyliście, a nawet dla chętnych – trasy zaznaczonej na mapie. Chwalcie się jak aktywni jesteście – Wasze osiągnięcia trafią na hufcowe social media! Pod koniec dnia wszystkie kilometry zostaną zliczone, a podsumowujący post opublikowany na fanpage’u!

Wniosek: Im więcej przejdziemy – tym lepiej!

Powodzenia!