Tak wielu z nas pamięta!

2 sie

1 sierpnia harcerze z naszego hufca wzięli udział w obchodach 72 rocznicy Powstania Warszawskiego. Harcerze pełnili wartę honorową przy obelisku ku czci żołnierzy Armii Krajowej i Szarych Szeregów oraz przy dwóch sztandarach – Armii Krajowej i Szkoły Podstawowej nr 18. Drużyna Sztandarowa tradycyjnie pełniła służbę przy sztandarze Hufca Zielona Góra ZHP.

Uroczystości rozpoczęły się równo o godzinie „W”, gdy rozbrzmiało wycie syren. Po chwili ciszy i zadumy hm. Dariusz Zajączkowski przeprowadził uroczysty apel. Po Apelu Pamięci, odbyły się wystąpienia okolicznościowe i salwa honorowa, a następnie złożono wiązanki kwiatów. Na obchody przybyli między innymi kombatanci, przedstawiciele władz miasta i regionu oraz parlamentarzyści. Kompanię honorową wystawił 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy. W uroczystościach udział wzięło około 200 osób.

1 sierpnia jest ważnym dniem w historii naszego kraju więc dbajmy o pamięć ludzi, którzy walczyli i polegli za jego wolność. Cześć i chwała bohaterom!

uroczystosci pw2016_wspolne

Edyta Walent