Światło z Betlejem dotarło do Zielonej Góry

17 gru

Wczoraj o godzinie 17:15 płomień Betlejemskiego Światła Pokoju dotarł do Zielonej Góry. Uroczyste przekazanie Światła nastąpiło podczas nabożeństwa ekumenicznego celebrowanego przez ks. bp. Pawła Sochę, który przyjmując płomień podkreślił, że „każdy kto chce zauważyć drugiego człowieka musi przyjąć i mieć w sobie światło – symbol prawdy i miłości”.

Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela to jedno z wielu miejsc rozświetlonych przez Światło w ciągu ostatnich dni. Z Zielonej Góry płomień powędrował na ręce delegacji harcerzy ze Strzelec Krajeńskich,  Nowej Soli, Żar, Słubic, Szprotawy, Międzyrzecza,  Żagania i Międzychodu, którzy zabrali Światło z Betlejem w swoje rodzinne strony by kontynuować pokojową sztafetę płomienia.  Teraz naszym zadaniem jest dotrzeć do lokalnych władz, instytucji państwowych i społecznych oraz mieszkańców województwa lubuskiego. Pragniemy, aby ciepło Światła umocniło braterską współpracę na rzecz drugiego człowieka i zgodnie z hasłem „Zauważ człowieka” uwrażliwiło na potrzeby bliźnich.

Zielonogórzan, którzy chcą zabrać do swojego domu  płomień Betlejemskiego Światła Pokoju zapraszamy:

  • 20 grudnia o godzinie 15:00 na Wigilię Miejską, która odbędzie się przy ratuszu
  • 21-23 grudnia w godzinach 9:00 – 16:00 do siedziby Chorągwi ZHP na Westerplatte 27

Prosimy o zabranie własnych zniczy.

Eliza Zaborowska
szef zespołu promocji i informacji