„Opatrunek na ratunek” – w prosty sposób pomóż i Ty!

1 cze

Trudny klimat,  ciężkie warunki życiowe i ogólna bieda – to codzienność ludności afrykańskiej. Aby pomóc w zmaganiu się z urazami i chorobami, które są wynikiem tychże czynników, organizowane są liczne akcje, które mają na celu wsparcie szpitali misyjnych. Jedną z takich akcji jest właśnie „Opatrunek na ratunek”.

Celem akcji jest dostarczenie jak największej ilości wszelakich środków opatrunkowych do szpitali misyjnych w Afryce. Każda pomoc się liczy. Środki te są w tamtych rejonach na wagę złota. W tych skrajnych warunkach wykorzystywane są nawet rzeczy takie jak płótno z paczek , które zastępuje bandaże. Mimo dużej ilości środków wysłanych i tak zauważalny jest ciągły deficyt. Widoczne jest zapotrzebowanie, które razem z Tobą, możemy znacznie zmniejszyć!

Całoroczna akcja „Opatrunek na ratunek” ponownie wspierana jest przez harcerzy z 6. Drużyny Harcerskiej „Enigma”. Jeśli chcesz wesprzeć szpitale misyjne – nic prostszego. Wystarczy, że dostarczysz zielonogórskim harcerzom potrzebne materiały, które zostaną przez nich przekazane dalej. Co jest potrzebne?

Główne zapotrzebowanie obejmuje:
bandaże, gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata oraz nawet igły i strzykawki.

Opatrunki możesz przynieść do:

  • Siedziby chorągwi i hufca w Zielonej Górze na ul. Westerplatte 27 w godzinach 8:00 – 16:00
  • Harcówki drużyny w Gimnazjum nr 9 w piątki w godzinach 17:00 – 18:00
  • Do szkół: Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Ekologicznych, Gimnazjum nr 7 i Szkoła Podstawowa nr

Harcerze czekają na środki opatrunkowe do 15 czerwca.
Pamiętaj – Twój prosty gest może uratować komuś życie!

Główna strona akcji: TUTAJ

Mateusz Surzykiewicz
członek zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP