Obchody Narodowego Dnia Niepodległości

24 paź

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.” – Józef Piłsudski

W sobotę, 11.11.2023, przypada 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji odbędą się uroczystości miejskie, w których bierzemy udział całym hufcem. Po uroczystościach zapraszamy na hufcową grę „Droga do niepodległości”.

PLAN UROCZYSTOŚCI:
11:40 – zbiórka sztandarów i harcerzy biorących udział we mszy świętej – pod Konkatedrą pw. św. Jadwigi.
12:00 – rozpoczęcie mszy świętej w intencji Ojczyzny
12:50 – zbiórka harcerzy biorących udział w uroczystościach – pod Konkatedrą pw. św. Jadwigi.
13:00 – przejście zgromadzonych na Plac Matejki.
13:15 – uroczysty apel na Placu Matejki.
po uroczystościach – hufcowa gra miejska „Droga do niepodległości.

Gra miejska rozpocznie się w HCR, gdzie udamy się wspólnie. Gra potrwa 1.5h, a podczas niej będziemy wykonywać zadania związane z czasami wojny i odzyskania niepodległości. Zapewniamy herbatę, kubki i poczęstunek-niespodziankę. Zgłoszenia do drużynowych do piątku wieczorem.

Zadbajcie, żebyście znali wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Przypominamy także o pełnym, regulaminowym umundurowaniu (nakrycie głowy włącznie!). Liczymy na dużą frekwencję w tak ważnym dla nas, Polaków, dniu.