Harcerze uczcili pamięć bł. Wincentego Frelichowskiego

8 mar

Dziś w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze o godz.12.00 odbyła się uroczysta Msza Św. z okazji 70 rocznicy śmierci bł. Wincentego Frelichowskiego. Uroczystości przewodniczył biskup hm. Adam Dyczkowski, który podczas homilii w ciekawy sposób przytoczył sylwetkę naszego patrona. O piękną oprawę muzyczną zadbali uczestnicy warsztatów muzyczno-liturgicznych Diakonii Muzycznej Ruchu Światło Życie z naszej diecezji.

Przed obrazem bł. Wincentego razem modlili się harcerze z dwóch organizacji ZHP i ZHR. Uroczystość zakończyła się wspólnie odśpiewaną modlitwą harcerską. Każdy uczestnik Mszy, otrzymał również obrazek z wizerunkiem patrona. Całość zakończyła się miłymi życzeniami i kręgiem.

Joanna Sobów
rzecznik prasowy Hufca Zielona Góra ZHP