Harcerski akcent w grze miejskiej

12 paź

W codziennym pośpiechu często zapominamy o ludziach, którzy oddali życie za naszą wolność . Nowoczesne formy pamięci o bohaterach cieszą się coraz większym zainteresowaniem, tak też w Zielonej Górze w ramach projektu „Look na kulturę”,którego pomysłodawcą i realizatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, odbyła się gra miejskiej „Zielonogórscy wyklęci”. Gra nie była jedynie hołdem pamięci, lecz również możliwością nauki w bardzo atrakcyjnej formie.

W sobotę, 11 października, przedstawiciele z naszego hufca wzięli udział w grze. Alicja Gancarz i Marlena Piecha stworzyły punkt medyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodszych i starszych uczestników. Najmłodsi zapoznali się z numerami alarmowymi, nauczyli się również jak należy zgłaszać meldunek na pogotowie ratunkowe czy sprawdzić czy ktoś jest nieprzytomny. Największą atrakcją dla dzieci był kołnierz ortopedyczny, który mogły założyć oraz gadżety znajdujące się w plecaku ratownika. Dorośli pod czujnym okiem ratowników ćwiczyli m.in.: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, oddechy ratownicze, udrożnienie dróg oddechowych , pozycje bezpieczną oraz przypadki, w których stosuje się dane metody.

Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy tam dzisiaj być w gronie wspaniałych ludzi i niezapomnianej atmosfery, zrobić dobry uczynek przekazując swoją wiedzę zainteresowanym– podsumowały druhny biorące udział w grze.

Joanna Sobów
członek Zespołu Promocji i Informacji Hufca Zielona Góra ZHP