Co z tym czasem?

31 maj

Od kilku lat w naszym społeczeństwie coraz częściej słyszy się o braku czasu, o napiętych grafikach i tyyyylu zadaniach. Każdy chce wszystkiego, we wszystkim musimy być najlepsi, mieć wszystkie kursy, zaliczyć wszystkie koncerty, przeczytać wszystkie książki itd. Zapędzamy się w błędne koło, a czy jest to nam naprawdę potrzebne?

Może ten ciągły bieg nie sprawia Ci satysfakcji, ale nie masz okazji, by sobie to uświadomić? Może czujesz się winny, gdy nie chcesz nic robić i masz ochotę poleżeć w łóżku (bez nadrabiania zaległości i czytania mądrych lektur!).

W kolejnym artykule z „Na tropie” Agnieszka Bąder zwraca uwagę na ciągłą i  bezsensowną gonitwę. Czy rzeczywiście miliony zajęć i zadań sprawiają, że czujemy się spełnieni i „douczeni”? Być może warto, skupić się na tym co najważniejsze i pamiętać, że nie musimy być wszędzie, bo grunt to robić to co lubimy, bez przymusu i z przyjemnosćią. Zgadzacie się?

Artykuł pt. „Nie masz czasu” znajdziecie TUTAJ

Joanna Sobów
rzecznik prasowy Hufca Zielona Góra ZHP