3 maja – piknik rodzinno-patriotyczny

27 kwi

Zapraszamy do udziału w pikniku rodzinno-patriotycznym zorganizowanym przez Hufiec Zielona Góa ZHP. Świętujmy wspólnie 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja!.

Piknik rozpocznie się po uroczystościach miejskich, o godzinie 14:00 w Parku Sowińskiego. Zachęcamy całe rodziny, przyjaciół i harcerzy do wzięcia udziału w naszej grze miejskiej oraz pikniku. Po otrzymaniu Karty Udziału, uczestnicy będą mogli zdecydować się na dwie wersje – odwiedzić wszystkie 8 punktów na pikniku lub przejść trasę gry miejskiej i odwiedzić 4 punkty na pikniku. Wypełnione Karty Udziału wezmą udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Prezydenta Miasta Zielona Góra (losowania co pół godziny).

Na punktach piknikowych poprzez zabawę poznacie m.in. mowę staropolską, używaną podczas pisania Konstytucji, nauczycie się podstaw polskich tańców ludowych oraz upieczecie ciasteczka w barwach narodowych. Dla odpoczynku, po tradycyjnych konkurencjach sportowych, przygotujecie fantastyczne prace artystyczne, i to nie tylko biało – czerwone.

Jeśli byliście harcerzami, chcecie nimi zostać lub zainteresujecie się harcerstwem, zachęcamy, aby zajrzeć na osobny punkt, w którym opowiemy Wam o naszych przygodach, działaniach i założeniach oraz damy możliwość skosztowania pysznego jedzenia, przygotowanego przez naszych harcerzy w ramach zdobywania Odznaki ONZ „YUNGA”.

Wszystkich chętnych prosimy o zaopatrzenie się w długopis, który się przyda podczas realizacji zadań.