Zlot ZHP „Gdańsk 2018” + Rajd Odkrywców 2018 = 16 dni harcerskiej przygody

1 wrz

Wszystkich, którzy planują uczestnictwo w Zlocie ZHP „Gdańsk 2018”, zachęcamy do udziału w Rajdzie Odkrywców 2018, który odbędzie się na Pomorzu bezpośrednio przed rozpoczęciem zlotu.

RO18 to 5-dniowa wędrówka po Kaszubach i Powiślu, przewidziana dla wszystkich grup metodycznych. Na większości tras będziemy się poruszać pieszo, dla połowy tras przewidzieliśmy odcinki kajakowe, na jednej będziemy płynąc przez Bałtyk, na innej maszerować brzegiem morza, propozycję dla siebie znajdą również amatorzy dwóch kółek. Na naszym szlaku znajdziemy między innymi największy zamek na świecie, ruchome wydmy, dom postawiony do góry nogami, a nawet… muzeum akordeonów.

Po raz kolejny Rajd Odkrywców nie będzie się opierał na rywalizacji, ale na współpracy między drużynami. Wspólnie będziemy podążać śladami 10 sławnych postaci Pomorza, badając ich życiorysy przy użyciu metod właściwych dla śledztwa dziennikarskiego, a także razem nauczymy się, jak kreować superbohaterów na miarę XXI wieku.

Na rajdowych ścieżkach będzie nam towarzyszyła kultura kaszubska – język, którego nie rozumieją przybysze z innych części kraju, żywiołowe tańce, przepyszna kuchnia i bajeczne zdobienia.

Finał imprezy odbędzie się w Pucku, gdzie uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg z 5 na 6 sierpnia, w dniu inauguracji zlotu w godzinach porannych przejadą z Pucka do Gdańska, skąd mają kursować autobusy do miasteczka zlotowego. Osobny bagaż zlotowy będzie można zdeponować na starcie rajdu i odebrać z magazynu w Pucku w dniu finałowym. Podstawowa składka zadaniowa za udział w rajdzie wynosi 119 zł, w jej ramach uczestnicy otrzymają m. in. ciepły posiłek każdego dnia.

Udziału w RO18 nie trzeba łączyć z uczestnictwem w zlocie – jest on więc wartościową propozycją również dla tych drużyn, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na wyjazd na Wyspę Sobieszewską.

Zgłoszenia już trwają! Więcej informacji na stronie http://rajdodkrywcow.zhp.pl.