Zielonogórzanie przeczytali „Kamienie na szaniec”

26 mar

„(…) Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec…”

Dzisiaj dzięki harcerzom z naszego hufca, zielonogórzanie mogli przenieść się do wydarzeń związanych z bohaterami książki Aleksandra Kamińskiego – „Kamienie na szaniec”.

W 71. rocznicę brawurowej Akcji pod Arsenałem mieszkańcy  Zielonej Góry uczcili pamięć walczących w niej członków Szarych Szeregów, czytając wspólnie  fragmenty lektury. Każdy czytający dostał od nas drobny upominek – kamyk, na którym został namalowany symbol Polski walczącej oraz dołączony do niego cytat z książki.

Był to wspaniały czas do refleksji, wspomnień i zadumy dla zatrzymujących się i słuchających  w skupieniu fragmentów książki mieszkańców. Spotkaliśmy się z fantastycznym odbiorem, wielu przechodniów zaciekawiła nasza inicjatywa, chwalili pomysł i dziękowali za pamięć dla bohaterów i tak ważnych wydarzeń.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze czytanie książki przejdzie do naszej tradycji i rokrocznie przyciągnie jeszcze więcej osób. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji i zapraszamy za rok!

Zobacz zdjęcia z akcji: TUTAJ