Zielonogórzanie czytają „Kamienie na szaniec”

12 mar

W ostatnim czasie w mediach dużo mówi się o „Kamieniach na szaniec”. Dyskusje wywołane niedawną premierą filmu odsunęły na bok jego prawdziwe źródła. Zapomina się o książce Aleksandra Kamińskiego, opisującą historię młodych bohaterów, którzy „(…)potrafili pięknie żyć i pięknie umierać”.

26 marca to szczególny dzień nie tylko dla harcerzy, lecz dla wszystkich Polaków. Tego właśnie dnia w rocznicę Akcji pod Arsenałem w ramach ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej na portalu Facebook – Cała Polska czyta „Kamienie na Szaniec” zapraszamy na zielonogórski deptak wszystkich mieszkańców, starszych i młodszych, miłośników historii i patriotów. Zachęcamy, aby tego dnia poświęcić, choć chwilę na małą podróż w czasie. Czytając wspólnie fragmenty lektury, która wychowała pokolenia. Mamy okazję przenieść się do okupowanej Polski, aby razem z młodym „Rudym”, „Zośką” i „Alkiem” przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać smak zwycięstwa.

W grupie siła! Im więcej nas będzie tym więcej zdołamy przeczytać i dłużej przebywać wśród prawdziwych bohaterów. Oddajmy im cześć i nie pozwólmy by o nich zapomniano.

I Ty o nich nie zapomnij – 26 marca, od godziny 15.00 – deptak, koło pomnika Bachusa.

Do zobaczenia!