XVI KINO i garść nowości

19 mar

Już po raz 16-sty harcerze opanują Wzgórza Piastowskie podczas Kniejowej Imprezy Na Orientację. Uczestnicy będą musieli się wykazać znajomością czytania mapy, orientacją w terenie i umiejętnością analitycznego myślenia. W każdej grupie wiekowej zwycięzcą zostanie ten kto w jak najkrótszym czasie odnajdzie ukryte przez organizatorów punkty kontrolne. Stopień trudności odnalezienia każdego punktu też się liczy – im trudniej, tym więcej punktów dodatkowych zdobędzie znalazca. Najmłodsi – czyli dzieci w wieku do lat 10 – będą pokonywali trasę w kilkuosobowych grupach, starsi zaś w parach lub pojedynkę.

Tegoroczna edycja będzie obfitowała w kilka nowości. W oczekiwaniu na start będzie można postrzelać z łuku, pograć w gry planszowe i sprawnościowe. Czas zawodników będzie odmierzany co do sekundy dzięki specjalnemu licznikowi, a każdy chętny posiadający odpowiedni telefon będzie mógł zarejestrować dokładną trasę swojego biegu. Urozmaiceniem będą dodatkowe punkty nawigacyjne na terenie wzgórz piastowskich. Nową atrakcją, z której ucieszą się szczególnie wędrownicy to trasa nocna przeznaczona dla harcerzy w wieku powyżej 16 lat.

Najlepsi otrzymają karty podarunkowe uprawniające do zakupu dowolnej rzeczy z jednej ze składnic harcerskich – warto zatem walczyć do samego końca o każdy punkt, jednak przypominamy i zachęcamy do pamiętania o zasadach fair-play.

Zgłoszenia na KINO już ruszyły i potrwają do 11 kwietnia, a koszt uczestnictwa to tylko 7 zł od osoby.

O szczegółach i regulaminie wydarzenia można przeczytać na stronie 1 Drużyny Harcerskiej Knieja.

Eliza Zaborowska
szef zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP