Wyszły w świat…

9 mar

„Być wędrownikiem to niemała sztuka, a dostępna tylko dla tych, którzy posiadają prawdziwie harcerską postawę. Wędrownikowi nie wystarcza znajomość miejsca zamieszkania, wędrownika ciekawi świat, wędrownik, patrząc w swą przyszłość, pragnie odnaleźć własną ścieżkę.” [kodeks wędrowniczy]

Dziś wieczorem na tę wędrowniczą ścieżkę pod tytułem „Wyjdź w świat, zobacz, pomyśl, czyli działaj” wkroczyły druhny Joanna Gołucka i Agata Czarna. Droga wyboista, kręta, pełna ślepych uliczek i różnej głębokości dziur zyskała kolejnych, spragnionych wyzwań wędrowców. Będą odkrywać świat, inicjować zmiany na lepsze, szukać swojego miejsca w społeczeństwie i nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. Na stałe w życie druhen wpisze się praca nad sobą, wytrwałe dążenie do założonych celów i rozwijanie swoich pasji. Wędrowniczy świat powiększył się o dwie ambitne druhny, z którymi będziemy kontynuować nasze wielkie dzieło zmieniania świata na lepszy.

Zdobycie naramiennika wędrowniczego to nie tylko rozpisanie próby i wykonanie zadań. To wyzwania, z którymi wędrownik spotyka się codziennie. Kilka godzin temu obie druhny podjęły jedno z pierwszych wyzwań – znalezienie miejsca, w którym otrzymają naramiennik wędrowniczy. Gdyby nie spryt i prawidłowe rozwiązanie zagadki nie otrzymałyby cennej informacji. Poziom spostrzegawczości „Extra” pozwolił na bardzo szybkie przemieszczenie się z miejsca na miejsce, a rewelacyjny słuch pomógł znaleźć źródło pięknej melodii, wygrywanej na czterostrunowym instrumencie.

Druhno Agato, druhno Asiu – życzymy Wam z całego serca, aby Wasza wytrwałość i odwaga pomogły Wam rozpalić wędrowniczy płomień jak najwięcej razy. Niech wspomnienie wspólnie rozpalonego dziś ogniska będzie motywującą iskierką, która nigdy nie zgaśnie, a naramiennik noszony na ramieniu doda siły i przypomni słowa wędrowniczej dewizy. Mamy nadzieję, że wędrownictwo będzie źródłem wielu wspaniałych momentów i satysfakcji.