Wspólnie z nami poSADŹ LAS

29 mar

Czuwaj Druhny i Druhowie,

razem z Nadleśnictwem Zielona Góra mamy dla Was prawdziwie harcerską propozycję, a mianowicie SADZENIE LASU 🙂 Ponownie otrzymaliśmy zaproszenie na wzięcie udziału w akcji sadzenia drzew tym razem w okolicach Chynowa (ul. Poznańska 13 w Zielonej Górze) – jest to akcja kierowana również do mieszkańców miasta także można zaprosić rodziców.

TERMIN: 14.04.2018 r. (sobota)
START: godz. 09:20 (Komenda Chorągwi, ul. Bohaterów Westerplatte 27).
POWRÓT: godz. 12:50 (Komenda Chorągwi, ul. Bohaterów Westerplatte 27).
CO ZABRAĆ: rękawiczki robocze, coś do picia, pieniążki na bilety lub e-kartę.
Jeżeli kto chce można dojechać samemu na miejsce zbiórki (będziemy na miejscu około godz. 09:45) i potem wrócić z tego samego miejsca (około godz. 12:20).
To kolejna edycja akcji sadzenia lasu i Nadleśnictwo w tym roku przygotowało dodatkowe atrakcje, prócz standardowych stoisk będzie można zobaczyć strzały z broni czarnoprochowej. Nie obędzie się też bez jedzonka dla wytrwałych sadowników.
 
Jeżeli zamierzacie zabrać najmłodszych warto zadbać aby mieli do pary kogoś starszego – kopanie otworów wymaga nieco siły, a sadzonki muszą być umieszczone dokładnie – inaczej uschną, a tego nie chcemy.