Wrócili z Rajdu Grunwaldzkiego

9 lip

Wczoraj reprezentacja naszego hufca wróciła z Rajdu Grunwaldzkiego. 6 osób z pDW Arsenał oraz 6 DSH Enigma wybrało trasę VI, na której wcielili się w wojska awangardy króla Jagiełły.

Podczas 5 dni pokonali oni blisko 90 km na pieszo. Zadania jakie czekały ich na trasie to między innymi walka na miecze z samym królem, budowanie tratwy, przygotowanie ryby w kapuście, strzelanie z łuku własnoręcznie wykonanymi strzałami, starcia z krzyżakami oraz nocne poszukiwania skarbów i rozwiązywanie zagadek krzyżackich.

Rajd zakończył się w Lidzbarku koncertem zespołu „Z ostatniej chwili” oraz Nocą Lidzbarską na plaży. Zabawa była niesamowita, atmosfera i uczestnicy jeszcze lepsi. Mamy nadzieję, że za rok w Rajdzie Grunwaldzkim weźmie udział jeszcze więcej osób z naszego hufca i spotkamy się na trasie.

Joanna Gołucka
drużynowa pDW „Arsenał”