„Wilki” znów zawyły, czyli o zlocie słów kilka

26 maj

W miniony weekend nad Jeziorem Lubieńskim odbył się zlot z okazji 33-lecia idei „Wilków”. Wzięły w nim udział nie tylko młode, ale także stare Wilki, czyli założyciele i pierwsi członkowie drużyny. Nie zabrakło również gości z naszego hufca – patrolu z 1 DH „Knieja” oraz z 9 DW „Sfora” i 8 DSH „Golfsztrom”.

W sobotę uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, która wymagała od nich zarówno sprawności fizycznej, jak i umysłowej. Pozostałą część dnia zlotowicze spędzili  na zabawach i rozmowach. Po kolacji nadszedł czas na wieczór wspomnień. Podczas ogniska można było obejrzeć zdjęcia z początków istnienia drużyny i posłuchać starych historii. Założyciele „Wilków” przygotowali też dla wszystkich niespodziankę – nocną grę terenową, podczas której wyruszyli w las. Po grze zlotowicze wrócili do ogniska, przy którego blasku śpiewali nowe i stare piosenki do białego rana.

Wisienką na torcie (który też się pojawił podczas ogniska!) było złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego przez dwóch członków 7 DSH „Wilki” w obecności samego założyciela drużyny, czego gratulujemy.