Turniej Gromad i Zastępów powraca w nowej odsłonie

6 paź

Na szczęście nie musieliście długo czekać! Turniej Gromad i Zastępów powraca. Postaw sobie wyzwanie i stań w szranki z zastępami z całej Polski – teraz w nowej, przejrzystszej formie!

Od dziś wszystkie informacje o Turnieju Gromad i Zastępów możecie znaleźć na jednej stronie.

Nowa edycja, to także drobne zmiany w regulaminie. Dla weteranów turnieju, nowości w regulaminie zaznaczyliśmy na zielono, aby łatwiej było je odnaleźć.  Co się zmieniło? Na pewno kluczową nowością jest dostosowanie liczebności w zastępach do nowej Instrukcji (teraz zastępy harcerskie, starszoharcerskie i patrole wędrownicze mogą liczyć od 5-8 osób). Ponadto zrezygnowaliśmy z klasyfikacji chorągwiami na rzecz nagradzania wszystkich ekip ze złotej kategorii!

Warto zwrócić także uwagę na zmiany przy zadaniu wstępnym. Zastępy oraz Gromady mają za zadanie wykonanie wspólnego zdjęcia z widoczną kartą z napisem: Turniej Zastępów/Gromad, oraz datą właściwej edycji. Należy również w kilku zdaniach, w profilu na stronie, wyjaśnić znaczenie nazwy zastępu lub gromady – to pozwoli nam poznać was lepiej! Niewykonanie zadania wstępnego do końca pierwszego miesiąca etapu, w którym zastęp lub gromada dołączył  do Turnieju skutkuje wykluczeniem ze współzawodnictwa.

Podczas udziału w Turnieju czeka na Was szereg nowych zadań! Teraz zadania odpowiadają na 4 problemy wychowawcze wskazane przez Radę Naczelną, ale to nie wszystko! Powstała osobna pula zadań dla Zastępów Zastępowych. Są one zobowiązane, aby w każdej edycji wybrać przynajmniej trzy zadania ze specjalnie dla nich stworzonej puli zadań dla ZZ. Dla ułatwienia na liście zadań oznaczono je odpowiednim logo.

Na najlepszych czeka zaszczytny tytuł Ogólnopolskiego Zastępu/Gromady Mistrzów oraz cenne nagrody! Nagrodzone zostaną również wszystkie zastępy i gromady, które zakończą edycję w złotej kategorii.