System Ewidencja ZHP – migracja systemu – informacja – WAŻNE

28 lip

Przekazujemy ważny komunikat dla Administratorów Lokalnych systemu Ewidencja ZHP (w tym także drużynowych).

Druhny i Druhowie,

Informujemy, że w dniach 8.08 – 22.08.2016 r. system Ewidencja ZHP nie będzie działał ponieważ planowana jest migracja systemu na nowy serwer. Uruchomiony zostanie również zaktualizowany system Ewidencja ZHP.

Wraz z uruchomieniem zaktualizowanej aplikacji udostępniona zostanie instrukcja jej działania.

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY DLA ADMINISTRATORÓW PO AKTUALIZACJI SYSTEMU:

– logowanie będzie odbywało się po wpisaniu numeru karty członkowskiej ZHP np. AA00000000 (jeśli ktoś nie posiada karty powinien zapisać numer z systemu Ewidencja ZHP) oraz hasła, dotychczasowe hasło powinno zostać przeniesione przy migracji i działać poprawnie przy pierwszym logowaniu,

– w przypadku utraty hasła (lub jeśli hasło nie zadziała przy pierwszym logowaniu) odzyskiwanie nie będzie odbywało się za pomocą hasła startowego jak dotychczas a za pomocą adresu e-mail i wysłanego przez system tokena do konta. Każdy administrator musi w systemie Ewidencja ZHP posiadać konto w domenie @zhp.net.pl, @zhp.pl lub domenie chorągwianej (tylko dla chorągwi ZHP, które dokonały migracji do systemu Office 365 ZHP).

WAŻNE! KAŻDY ADMINISTRATOR DO 7.08.2016 r. MUSI WPROWADZIĆ DO SYSTEMU EWIDENCJA ZHP AKTUALNY ADRES E-MAIL W DOMENIE @ZHP.NET.PL, @ZHP.PL LUB DOMENIE CHORĄGWIANEJ (TYLKO DLA CHORĄGWI ZHP, KTÓRE DOKONAŁY MIGRACJI DO SYSTEMU OFFICE 365 ZHP).

Zmian w systemie można dokonywać do 7.08.2016 r. W dniach 8-22.08.2016 r. system Ewidencja ZHP nie będzie działał.

Jeśli AL (administrator lokalny) nie zdąży w wyznaczonym terminie wprowadzić poprawnego adresu e-mail do swojego konta w systemie Ewidencja ZHP, po migracji AL wyższego szczebla będzie mógł dokonać zmiany, np. dla drużynowego AL hufca, dla AL hufca AL chorągwi, dla AL chorągwi AL GK ZHP.

Wszystkie pytania, wątpliwości, problemy techniczne proszę kierować na maila helpdesk@zhp.pl.

źródło: komunikaty.gk.zhp.pl