Święto Wojska Polskiego

15 sie

Dziś 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego obchodzone w naszym kraju na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej również Cudem nad Wisłą, stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Z tej okazji wczoraj w Zielonej Górze na placu Bohaterów Westerplatte odbyły się wojewódzkie obchody tego święta. Wzięli w nich udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, bp Stefan Regmunt oraz delegacja z naszego hufca. Na koniec uroczystego apelu oddano cześć poległym bohaterom, oddano salwę honorową oraz złożono kwiaty przy pomniku. Na zakończenie odbyła się defilada wojskowa.

Szczególnie w takich dniach starajmy się pamiętać o poległych żołnierzach, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

Joanna Sobów
członek zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP