Światowe Dni Młodzieży w Zielonej Górze

22 lip

Światowe Dni Młodzieży, największe wydarzenie tego lata, rozpocznie się już za kilka dni. Pielgrzymi z całego świata już zjeżdżają się do Polski, by najpierw uczestniczyć w diecezjalnych wydarzeniach, a później udać się do Krakowa na spotkanie z papieżem.

Zielona Góra gości młodzież z Chorwacji, Francji, Kolumbii, Kuby, Słowenii, Włoch, a nawet Gwatemali.  Diecezja zielonogórsko-gorzowska przygotowała wiele atrakcji dla pielgrzymów. W programie znalazło się się m.in. malowanie pamiątkowego muralu, koncerty, wspólna belgijka (prowadzona przez Stowarzyszenie Młodzi Lokalni) oraz gra miejska zorganizowana przez Hufiec Zielona Góra ZHP z pomocą harcerzy z Hufca Nowa Sól ZHP.

Podczas gry pielgrzymi mieli do wykonania zadania, które wymagały od nich sprawności zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Każde zadanie miało swój koszt, a jednostką płatniczą były Bachusiki, z których należało spisać kod. Do pokonania był tor przeszkód, przejście po skrzynkach czy napełnienie dziurawej rury, a to tylko niektóre z zadań. Uczestnicy świetnie się bawili, a przy tym poznali zielonogórski rynek.

Światowe Dni Młodzieży to szansa na poznanie kraju i jego kultury. Pielgrzymi są szczęśliwi, że zostali ciepło przyjęci w Zielonej Górze i mogą poznać miasto wraz z jego mieszkańcami. Już za kilka dni wyruszą do Krakowa, by tam spotkać się z papieżem Franciszkiem. Obchodom Światowych Dni Młodzieży towarzyszy hymn „Błogosławieni miłosierni”: