Stawka jest jednak większa niż życie!

17 lis

Umiejętności ratownicze harcerzy i harcerzy starszych z Hufca Zielona Góra ZHP zostały sprawdzone na rozegranej czternastego i piętnastego listopada grze ratowniczej zorganizowanej przez niezastąpioną 1. Drużynę Harcerską „Knieja”. W III Grze Ratowniczej „Stawka większa niż życie wzięło udział jedenaście patroli (każdy po trzy-cztery osoby w wieku dwunastu-piętnastu lat), a każdy z patroli nosił nazwę wybranego wcześniej tytułu odcinka z serialu, o który gra była oparta.

Harcerki i harcerze biorący udział w grze ratowniczej dostawali książkę haseł, która pełniła funkcję identyfikacyjną. Podczas gry uczestnicy musieli się zmierzyć przede wszystkim z wyzwaniami natury ratowniczej – ratując życie i zdrowie bohaterów serialu. Należy wspomnieć, że jedenastego, dwunastego i trzynastego listopada o godzinie dwudziestej na antenie Radia Kompas można było zapoznać się z trzema opowiadaniami, które niejako przybliżały do rozwiązania zagadki, którą uczestnicy musieli rozwiązać podczas gry. Zagadka dzięki wnikliwej analizie i umiejętnościom obserwacyjnym harcerzy została rozwiązana.

III Gra Ratownicza „Stawka większa niż życie” przyniosła uczestnikom wiele frajdy, utrwaliła wiadomości związane z pierwszą pomocą i pozwoliła zdobyć informacje, które wzbogaciły umiejętności ratownicze harcerzy. Wszystkie patrole wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Największą ilość punktów zyskał patrol: Akcja „Liść Dębu”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i wiedzy, a organizatorom dziękujemy za poświęcony czas i możliwość spędzenia weekendu w bardzo ciekawy i pożyteczny sposób.

Mateusz Surzykiewicz
członek zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP