Sprawdzili się na wielu polach służby – zakończył się zlot Hufca Zielona Góra

12 paź

150 zuchów, harcerzy i instruktorów wzięło udział w corocznym zlocie Hufca Zielona Góra ZHP.

Tegoroczne spotkanie harcerskiej braci było okazją do wspólnej, kreatywnej zabawy i podania pomocnej dłoni mieszkańcom naszego miasta – w myśl hasła „Stop bierności. Wyzwolić Energię”. Uczestnicy swoją zlotową przygodę rozpoczęli od wypraw do różnych instytucji, w których mogli pożytecznie spędzić czas i zmienić otaczającą ich rzeczywistość. Podczas zlotowej służby harcerze odwiedzili mieszkańców Domu Kombatanta, pacjentów Hospicjum, najmłodszych pacjentów szpitala oraz mieszkańców Domu Matki i Dziecka. Ponadto sprzątali okoliczne lasy, pracowali na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1, pakowali paczki wraz z Fundacją „Arka” oraz pisali listy do chorych dzieci.

Trud zlotowej służby wynagrodzony został grą fabularną. Uczestnicy gry znaleźli się na nieznanej planecie – strefie walk, gdzie mieszkańcy Imperium mogą rozwiązywać swoje spory na przygotowanej specjalnie arenie. Powrót do Imperium zapewniał klucz, którego odnalezienie wymagało współpracy, kreatywności, sprytu i zaradności.

Sobotni wieczór zlotowicze spędzili na warsztatach plastycznych, z majsterkowania i zajęciach z Krav Magi, które prowadził profesjonalny instruktor. Dzień zakończył się rozgrywkami sportowymi i wspólnym śpiewaniem przy gitarach.

Zlot to jedno z największych w ciągu roku harcerskich spotkań, które integruje członków różnych drużyn i daje sposobność do wymiany doświadczeń i wspomnień z harcerskich obozów. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego zlotu dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.

Eliza Zaborowska
szef zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP