„Spotkanie z religiami” już za nami

20 gru

W miniony czwartek, 17 grudnia, odbyło się „Spotkanie z religiami”. Miało ono formę świecowiska, podczas którego wraz z bohaterką gawędy wyruszyliśmy w podróż po świecie. Poznaliśmy wyznawców czterech różnych religii i filozofii – agnostyka, buddystę, protestantkę i taoistę. Pierwszą spotkaną osobą był buddysta, który przybliżył nam historię tej filozofii oraz opowiedział o znanych osobach z nią związanych. Dowiedzieliśmy się, na czym polega medytacja i usłyszeliśmy kilka mantr. Żywą dyskusje obudził temat reinkarnacji oraz krain ponownego narodzenia. Kolejną osobą na drodze podróżniczki była protestantka kościoła zielonoświątkowego. Wyjaśniła nam ona różnice pomiędzy kościołem katolickim a zielonoświątkowym i opowiedziała, jak wyglądają nabożeństwa w jej kościele. Następnie spotkaliśmy agnostyka, czyli osobę, która uważa, że niemożliwe jest dowiedzenie się o istnieniu Boga. Przybliżył on nam tę filozofię szerzej oraz opowiedział o związanych z nią twierdzeniach. Ostatnią spotkaną osobą był wyznawca taoizmu. On również zaczął od krótkiej historii tej chińskiej religii, po czym wyjaśniał, czym jest Tao, yin i yang oraz opowiedział o podobieństwach i różnicach taoizmu i buddyzmu.

Podczas całej podróży dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, które bardzo wszystkich zainteresowały, poszerzyliśmy naszą dotychczasową wiedzę i zdobyliśmy nową.

Organizatorka spotkania zapewnia, że nie jest to ostanie „Spotkanie z religiami”, bo na świecie istnieje ich dużo, dużo więcej, a od przybytku wiedzy głowa nie boli. 🙂

Joanna Gołucka