Spotkanie krótkofalowców w naszym hufcu

26 mar

We wtorek nasz hufiec zamienił się w prawdziwą mobilną stacje nadawczą, a to wszystko za sprawą członków klubu krótkofalarskiego SP3PJE działającego w Drzonowie, którzy poprowadzili spotkanie dla naszych harcerzy.

Spotkanie rozpoczął wstęp rzecznika prasowego klubu, z pasją opowiadającego o fantastycznym sposobie komunikacji jakim jest łączność krótkofalarska oraz możliwościach odnalezienia własnego miejsca w tej szerokiej dziedzinie.

Nie zabrakło praktycznego pokazu sprzętu, a także wywoływania i rozmowy z krótkofalowcami znajdującymi się w okolicy.

Już podczas trwania spotkania można było zauważyć, że kilku naszych harcerzy podłapało przysłowiowego bakcyla i z radością zasilą szeregi naszego hufcowego klubu krótkofalarskiego, który właśnie powstaje!