Rajd Harcerski Festung Breslau

7 mar

Zapraszamy na rajd harcerski „Festung Breslau”!

Rajd Harcerski „Festung Breslau” odbędzie się 8-10 kwietnia 2016 r., jest on weekendowym wydarzeniem organizowanym po raz pierwszy we Wrocławiu przez Wrocławski Grunwaldzki Szczep Harcerski „11” będzie to wspaniała przygoda, otwarta na wszystkie organizacje harcerskie z całej Polski.

Festung Breslau, Oblężenie Wrocławia − bitwa stoczona od 13 lutego do 6 maja 1945 we Wrocławiu i jego okolicach pomiędzy wojskami ZSRR, a III Rzeszy. Jedna z ostatnich bitew  II wojny światowej w Europie.

W programie organizatorzy przygotowali między innymi całodzienną grę przy współpracy członków grupy rekonstrukcyjnej „Festung Breslau”, którzy są miłośnikami umundurowania oraz fascynatkami rekonstrukcji walk z końca II wojny światowej. Postaramy się przybliżyć Wam czasy, kiedy to Wrocław był niemiecką twierdzą najeżdżaną przez Armię Czerwoną w 1945 roku.
Gra będzie się toczyć w głównej mierze w scenerii starych zabytkowych budynków, które znajdują się na Wrocławskim rynku i  jego okolicach oraz wokół poniemieckiej hali stulecia. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość odwiedzić muzea posiadające eksponaty wojenne.
Krótki opis gry:

Grupa Polaków (uczestnicy), stara się wydostać z oblężonej twierdzy z pomocą niedobitków podziemnej organizacji Olimp. Jednak zanim im się to uda czeka na nich wiele wymagających zadań, zagadek, zwrotów akcji oraz niesamowite przygody. Będą musieli sprostać wyzwaniom takim jak strzelanie z replik broni, nadawanie tajnych komunikatów w ekstremalnych warunkach oraz rozbrajanie ładunków wybuchowych.

To tylko niektóre atrakcje, które czekają na wszystkich uczestników weekendowego rajdu, na który serdecznie zapraszamy.
Termin: 8-10.04. 2016r.
Miejsce: Wrocław
Koszt: 40zł

Zgłoszenia: Wysłanie zgłoszenia wraz z listą osób na maila:  sztab.festung.breslau@gmail.com do 27.03.2016r

Patrole: 5-10 osób + opiekun

Aktualności: https://www.facebook.com/RajdHarcerskiFestungBreslau/

Regulamin: https://drive.google.com/file/d/0B13AIMkpGQ5zOWx6QTdVTnROdE0/view?usp=sharing

Kontakt: sztab.festung.breslau@gmail.com

Komendant: ćw. Vincent Malinowski tel. 515719822

Czuwaj!
Sztab Rajdu Harcerskiego Festung Braslau