Przygotowali regiobook o druhu Wiesławie Cieśli

31 maj

Próbna Drużyna Starszoharcerska „Świt” z Hufca Zielona Góra realizując jedno z zadań w ramach propozycji programowej PRO „Odkrywcy Źródeł” przygotowała Regiobook. Co to takiego? Niech na to pytanie odpowiedzą realizatorzy tego projektu czyli harcerki i harcerze ze „Świtu”.

Regiobook to taki „regionalny audiobook”, którego celem było opracowanie w formie audiobooka wybranego dzieła literackiego związanego z wybraną sławną postacią. Nie sililiśmy się tutaj na jakieś znane, choć odległe nam osoby. Postanowiliśmy poszukać kogoś dla nas ważnego, ale bliskiego, np. z naszego miasta, hufca. I znaleźliśmy! Druh hm. Wiesław Cieśla, pseudonim „Wacek”, nieżyjący już niestety były Powstaniec Warszawski i komendant Hufca Zielona Góra. Jest on autorem książki  „Dziś – Jutro – Pojutrze”, z której wybrane fragmenty postanowiliśmy przenieść w świat cyfrowego dźwięku. W ramach stworzonego projektu starszoharcerskiego przeanalizowaliśmy tę publikację, wybraliśmy najciekawsze fragmenty, opracowaliśmy scenariusz, przeprowadziliśmy „casting głosów” w drużynie, nagraliśmy wszystkie niezbędne kwestie i dźwięki i w końcu zmontowaliśmy cały materiał. Efekt naszej pracy – szesnastominutowa, fabularyzowana gawęda druha Wacka, jest dostępny TUTAJ.

Zapraszamy do słuchania i mamy nadzieję, że dzięki regiobookowi choć trochę poznacie fantastyczną i bardzo ciekawą postać druha Wacka.