Pokój jest w nas

10 gru

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, a co za tym idzie Betlejemskie Światło Pokoju jest coraz bliżej nas. Już w najbliższa niedzielę, 14 grudnia w Słowackiej miejscowości Svit podczas Mszy Św. nastąpi przekazane światła harcerzom z Polski.

Idea BŚP powstała już w 1986 r. w Austriackiej miejscowości Linz, rok później patronat nad akcją objęli austriaccy skauci, ZHP uczestniczy w przekazywaniu Światła prosto z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem już od 23 lat! Tradycyjnie już przekazanie światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Zgodnie ze słowami św. Jana Pawła II „Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”, w tym roku wszystkim uczestniczącym w tej wspaniałe inicjatywie towarzyszy hasło „Pokój jest w nas”. Z Polski Betlejemskie Światło Pokoju powędruje  do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi oraz do Niemiec i Danii.

Od piątku harcerze z całej Polski wezmą udział w Betlejemskim Zlocie, który odbędzie się w Zakopanem. W programie przewidziane są gry, warsztaty duchowe, Miasto Światła i wiele więcej atrakcji. Na Betlejemskim Zlocie będą obecni również reprezentanci Drużyny Sztandarowej naszego Hufca, którzy przywiozą Betlejemskie Światło Pokoju do Zielonej Góry. Będzie ono obecne podczas Wigilii Miejskiej, 21 grudnia na Starym Rynku od godz. 15.00, każdy obecny będzie mógł zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów. Serdecznie zapraszamy.

Joanna Sobów
Rzecznik Prasowy Hufca Zielona Góra ZHP