Pierwszy weekend Kursu Zastępowych za nami

29 wrz

Za nami pierwszy z dwóch weekendów Kursu Zastępowych „Akademia Pana Kleksa II”. Nasi uczestnicy, młodzi zastępowi, podzastępowi oraz kandydaci na nich, dzielnie się kształcili oraz brali udział w grze miejskiej dla chorągwi.

Podczas pierwszego weekendu kursanci poznali wiele form pracy do wykorzystania z zastępem (a nawet drużyną czy grupą) oraz zasady dobrej zbiórki, nauczyli się jak napisać dobry konspekt oraz zadanie zespołowe, a także jak rozpisać stopień harcerski. To były niewątpliwie ich ulubione zajęcia, kiedy robili wafle z kremem, niektórzy nawet pokazali swoje artystyczne dusze.

W sobotę odbywały się chorągwiane obchody 80. rocznicy przejścia ZHP do konspiracji, w ramach których zorganizowana była gra miejska dla patroli z całej chorągwi. Nasi uczestnicy byli punktowymi na grze i spisali się świetnie!

Ten weekend był pełen pracy, dobrej zabawy i nowych umiejętności, a co najważniejsze – ogromnej dawki motywacji! W Akademii spotykamy się znów za 3 tygodnie!