Pamiętaj o Tych, którzy walczyli z myślą o Tobie…

31 lip

W ciągu roku jest wiele dni, o których nie zapominamy. Urodziny bliskich, Boże Narodzenie, dzień babci, ale w kalendarzu szczególne miejsca zajmują również daty, które powinny sprawić, że choć na chwilę zatrzymamy się, przemyślimy parę rzeczy, oddamy hołd niezwykłym ludziom. Takim dniem niewątpliwie jest 1 sierpnia, czyli rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.Mija już 71 lat od pamiętnej godziny „W”, od heroicznej walki o wolność następnych pokoleń, walki o sprawiedliwość i zwyczajny spokój, beztroskę.

W najbliższą sobotę, dokładnie o godzinie 17.00 na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze rozpoczną się uroczystości upamiętniające bohaterów walczących w Powstaniu Warszawskim. Zbiórka harcerzy z naszego hufca przed obchodami odbędzie się o godzinie 16.40, przy bramie wejściowej na cmentarz. Postarajmy się, by choć przez chwilę podziękować za ogromne poswięcenie naszych przodków i przybyć na uroczystości.

Joanna Sobów
rzecznik prasowu Hufca Zielona Góra ZHP