Okrągłe Stoły 2019

15 cze

Gazeta Wyborcza zorganizowała cykl spotkań „Okrągłe Stoły 2019” z okazji piętnastej rocznicy wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej oraz trzydziestej rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

W Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, 10 czerwca 2019 roku, odbyła się debata poprzedzona warsztatami. Nie mogło zabraknąć na niej reprezentantów naszego Hufca. Monika Mazepa oraz phm. Bartłomiej Walkowski wzięli udział w części roboczej wypracowując możliwości rozwoju województwa lubuskiego oraz uczestniczyli w rozmowach podsumowujących trzy minione dekady, ale także snując plany o przyszłości kraju.

Młody Okrągły Stół okazał się świetnym miejscem do wymiany doświadczeń między młodzieżą, a osobami dojrzałymi. Nasi przedstawiciele chętnie wypowiadali się na forum. Niewątpliwie, ich udział wniósł dużo dobrego do rozmów i warsztatów. Kto wie, może głos harcerzy wpłynie na przyszłość naszej małej ojczyzny?