Odkryj historię Berlina – zgłoszenia!

18 mar

Tylko do 24 marca wędrownicy i instruktorzy naszego hufca mogą wysyłać swoje zgłoszenia na jednodniowy wyjazd do Berlina organizowany z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

W programie zwiedzanie następujących miejsc:
Plan Aleksandra, wieża TV ( z zewnątrz) Kościół Mariacki, Fontanna Neptuna, Czerwony Ratusz (wejście do środka w miarę możliwości), Dzielnica Św. Mikołaja (kolebka Berlina), Szprewa, plac odbudowy Pałacu Miejskiego, Lustgarten, Katedra Berlińska, Wyspa Muzeów, Aleja pod Lipami (Zbrojownia, Katedra Św.Jadwigi, Nowy Odwach, Opera Państwowa, Uniwersytet Humboldta), ew. Gendarmenmarkt, Brama Brandenburska, gmach Reichstagu (wjazd na kopułę po uprzednim zameldowaniu), pomnik Holokaustu, fragmenty muru berlińskiego, Plac Poczdamski, ew. centrum Berlina Zachodniego (ruiny Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma).

Historię stolicy Niemiec przybliży uczestnikom wyjazdu jedna z naszych mieszkających w Berlinie instruktorek, a zarazem przewodnik turystyczny. Wyjazd jest planowany 19 kwietnia.Miejsca na wyjazd są ograniczone, a koszt (nie większy niż 100 zł) podany będzie bezpośrednio osobom zgłoszonym po zamknięciu listy uczestników.

Ankieta zgłoszeniowa: berlin.zgloszenia24.

pwd. Eliza Zaborowska
szef zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP