Obchody Święta 3. Maja i gra dla harcerzy!

27 kwi

Urząd Miasta poinformował o szczegółach obchodów w Zielonej Górze. Uroczystości odbędą się w konkatedrze pw. św. Jadwigi i przy obelisku, we wtorek 3 maja 2022 r. Od razu po uroczystościach na harcerzy czeka gra hufcowa przygotowana przez Zespół Programowy! Całość potrwa ok. do godz. 14.00!

Program uroczystości:

• godz. 10:40 – zbiórka osób biorących udział we mszy św. – pod konkatedrą pw. św. Jadwigi.
  • godz. 11.00 – kościół konkatedralny pw. św. Jadwigi Śląskiej – msza św. w intencji Ojczyzny.
  • godz. 11:50 – zbiórka uczestników biorących udział w uroczystościach – pod konkatedrą pw. św. Jadwigi.
  • godz. 12.00 przemarsz z kościoła uczestników uroczystości pod Obelisk Konstytucji 3 Maja.
  • godz. 12.20 zgromadzenie patriotyczne mieszkańców miasta przy Obelisku Konstytucji 3 Maja w Parku im. gen. Józefa Sowińskiego:
    uroczyste podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego, wystąpienia okolicznościowe, apel pamięci, złożenie wiązanek kwiatów.

Po części głównej uroczystości odbędzie się gra hufcowa dla naszych harcerzy! Więcej informacji o niej pojawi się już niebawem na naszym Facebook’u!