Nowy komendant gotowy do służby!

22 lis

Jesień 2015 obfituje w zmiany składu komend w wielu hufcach w całej Polsce. To czas podsumowania kończącej się kadencji i wybór nowych przedstawicieli władz. W zielonogórskiej jednostce również nadszedł czas przemian. Wczoraj w Sali konferencyjnej budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych rozpoczął się Zjazd Zwykły Hufca Zielona Góra ZHP.

Uczestnicy zjazdu rozpoczęli obrady od wysłuchania sprawozdania z minionej kadencji, podsumowali program, kształcenie, finanse. Komendant phm. Bartłomiej Walkowski podziękował wszystkim za intensywny czas zmian podczas swojej kadencji, gotowość do służby i pomocną dłoń. Wyróżnił instruktorów, którzy szczególnie angażowali się w życie hufca w latach 2013-2015. Słowa podziękowań skierował do  druhny Marleny Piecha za gotowość do pomocy oraz wręczył Architekta Dzięcięcych Marzeń druhnie Aleksandrze Przewrockiej – Petryków oraz pwd. Jarosławowi Zasackiemu.

Podczas oficjalnej części zjazdu po krótkiej dyskusji i kilku poprawkach, delegaci przyjęli Program Rozwoju Hufca Zielona Góra ZHP na lata 2015 – 2019. Następnie przyszedł czas na najważniejszą decyzję, mianowicie wybór władz. Decyzją większości uprawnionych do głosowania, nowym Komendantem Hufca Zielona Góra ZHP został pwd. Jarosław Zasacki, drużynowy 1 DH „Knieja” oraz współorganizator m.in. Gry Ratowniczej czy KINO. W związku z nie wybraniem Komendy Hufca oraz Komisji Rewizyjnej Zjazd podjął decyzje o przerwaniu obrad do dnia 3 grudnia do godziny 18:00.

Ustępującemu komendantowi phm. Bartłomiejowi Walkowskiemu życzymy wielu sukcesów na drodze harcerskiej oraz sił w szerzeniu ideałów, dziękując za ogromne zaangażowanie oraz dumne reprezentowanie Hufca Zielona Góra ZHP. Nowemu komendantowi pwd. Jarosławowi Zasackiemu gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz mądrości w podejmowanych decyzjach.

Pełnomocnik chorągwi hm. Grzegorz Bazydło wręcza sznur nowemu komendantowi Hufca Zielona Góra ZHP pwd. Jarosławowi Zasackiemu.

Joanna Sobów
rzecznik prasowy Hufca Zielona Góra ZHP