Nowy Komendant Chorągwi wybrany!

15 lis

Dziś dobiegła końca druga kadencja obecnego Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP- hm Leszka Kornosza. 35 delegatów przybyło z terenu całego województwa ,aby wybrać nowe władze. Zadaniem obecnych na zjeździe był wybór Rady Chorągwi, Komisji Rewizyjnej, Sądu Harcerskiego oraz nowego komendanta i komendy.

Robocza część zjazdu rozpoczęła się już o godz. 9.00, wtedy też wybrano przewodniczących obrad oraz zdecydowano o sposobie głosowania. W kolejnej części zjazdu udział wzięli zaproszeni goście, którzy zostali odznaczeni wyróżnieniem Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP m.in.: Wiceprezydent Zielonej Góry- Wioleta Haręźlak, Helena Hatka – Senator RP, przewodnicząca Lubuskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa. Wręczono również Srebrne i Brązowe Krzyże za Zasługi dla ZHP. Komendant naszego hufca-pwd. Bartłomiej Walkowski otrzymał złotą lilijkę za wieloletnia współprace z Komendą Chorągwi z rąk komendanta Leszka Kornosza i list od prezydenta miasta Zielona Góra za bardzo dobrą współprace miasta z hufcem

Po odczytaniu sprawozdań Rady Chorągwi, Komisji Rewizyjnej, Sądu Harcerskiego oraz ożywionej dyskusji, kandydat na Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP przedstawił swoją wizję pełnionego stanowiska. Hm. Artur Doliński w swoim wystąpieniu m.in.: zapewnił, że będzie inspirował i tworzył możliwości do działania oraz rozpocznie współpracę ze specjalistami. Po krótkiej prezentacji była możliwość zadawania pytań kandydatowi. Po dyskusji odbyło się glosowanie tajne, w którym decyzją 31 delegatów Komendantem Chorągwi Ziemi Lubuskiej został hm. Artur Doliński. Ponadto wybrano członków komendy i jej poszczególnych organów:

Przewodniczącym Rady Chorągwi został pwd. Mariusz Groblica.
Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej została hm. Stanisława Niemira.
Przewodniczącym Sądu Harcerskiego została hm. Jadwiga Gorajska.
W skład Komendy Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP wchodzą:
hm. Magdalena Bojanowska – z-ca komendanta chorągwi,
hm. Grzegorz Bazydło z-ca komendanta chorągwi
dh. Anna Kosicka Dombek – skarbnik chorągwi
hm. Katarzyna Kawka
hm. Krzysztof Kowalski
hm. Mirosław Zengiel
Wszystkim druhom i druhnom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na harcerskiej drodze.

Joanna Sobów
Rzecznik Prasowy Hufca Zielona Góra ZHP