Nowi ratownicy ZHP w naszym hufcu!

18 sty

Po wielu godzinach wykładów, ćwiczeń oraz dramatycznych symulacji zakończył się Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy w Zielonej Górze. Z dumą informujemy, że cała reprezentacja z naszego hufca ukończyła kurs z wynikiem pozytywnym!

Uczestnicy kursu od początku wiedzieli, że pierwszy weekend był tylko zapowiedzią wyczerpujących i stresujących ćwiczeń. Tym razem kadra sprawdzała nie tylko wiedzę i umiejętności poznane w zeszłym tygodniu, lecz także odporność na stres czy zaradność w trudnych sytuacjach. Liczna kadra pomocnicza niczym aktorzy z najlepszych teatrów symulowała najcięższe złamania, zatrucia i poparzenia. Kursanci mieli, więc niełatwe zadanie. Na szczęście wszyscy zostali uratowani. Wspaniała, rodzinna atmosfera panowała na całym kursie. Instruktorzy zawsze z cierpliwością odpowiadali na najdziwniejsze pytania.

Dzięki kursowi w całej chorągwi przybyło ponad 20 kompetentnych ratowników ZHP, możemy więc spać spokojnie 🙂 Wszystkim kursantom gratulujemy pozytywnych wyników, a harcerzy, którzy chcieliby ukończyć podobny kurs zapraszamy na stronę Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP: www.ir.lubuska.zhp.pl

Joanna Sobów
Rzecznik Prasowy Hufca Zielona Góra ZHP