Nowa edycja Turnieju Zastępów i Gromad

29 wrz

Po zeszłorocznej edycji pilotażowej, rusza nowa, pełna edycja Turnieju Zastępów i Turnieju Gromad! Zbierz swój zastęp/gromadę i udowodnij, że jesteście najlepsi w całym ZHP!

Ta kilkuletnia propozycja stawia w szranki harcerskie środowiska, usprawnia ich pracę (szczególnie w systemie małych grup), motywuje do ciągłego rozwoju, promując przy okazji kierunki programowe.

Turniej potrwa do 2018 roku, każda z jego edycji rozpoczyna się w październiku. Trzy etapy – jesienny, zimowy i wiosenny składać się będą na rok harcerski pełny nowych wyzwań, ciekawych zadań i współzawodnictwa ze środowiskami z całej Polski. Zgłoszenia do nowej edycji są przyjmowane drogą internetową (poprzez: stronę turnieju zastępów lub stronę turnieju gromad) do końca pierwszego miesiąca danego etapu (do końca października, stycznia i kwietnia).

Po okresie pilotażu w nowej edycji wprowadzono konkretne zmiany w regulaminach. Przede wszystkim przeniesiono nacisk ze współzawodnictwa na kategoryzację uczestniczących zastępów i gromad: wyznaczono konkretne pułapy punktów, które gwarantują uczestnikom uzyskanie kategorii brązowej, srebrnej lub złotej. Zrezygnowano także z jawności szczegółowej punktacji na rzecz nieustannie aktualizowanych list rankingowych. Dodatkowo zrewidowano nieznacznie kryteria oceniania: kreatywność zastąpiono jakością wykonania, a każdy z elementów został uszczegółowiony.

Nowa edycja to także dodatkowa pula zadań. Z kolei w zakładce „często zadawane pytania” można znaleźć uaktualnione praktyczne rady, szczególnie w zakresie poprawnego raportowania wykonania zadań.

Masz jeszcze wątpliwości czy Twój zastęp/gromada powinien/powinna wziąć w tym udział? Dowiedz się więcej już teraz na stronach turniejów.

 

źródło: zhp.pl