#NiezapominajkaDlaMedyka

7 kwi

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W tym trudnym czasie szczególnie musimy pamiętać o naszych bohaterach — pracownikach służby zdrowia, którzy każdego dnia walczą o to, abyśmy mogli wrócić do normalności.

To właśnie dzisiaj Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczyna inicjatywę społeczno-edukacyjną #NiezapominajkaDlaMedyka.

Chcemy tym samym pokazać, jak bardzo jesteśmy wdzięczni pracownikom służby zdrowia za ich heroiczną pracę. Symbolem inicjatywy jest kwiat niezapominajki, którego obecność w przestrzeni publicznej w czasie epidemii będzie przypominała o towarzyszących akcji haśle „Szacunek-Wdzięczność-Pamięć”.

Ideą akcji, która przypada na trudny czas światowej pandemii koronawirusa, jest publiczne wyrażenie SZACUNKU i WDZIĘCZNOŚCI pracownikom placówek ochrony zdrowia za ich trudną i niebezpieczną pracę oraz PAMIĘCI o obowiązujących zasadach higieny, chroniących przed zakażeniem koronawirusem.

Jak włączyć się w akcję?

To bardzo proste! Zróbmy to #razemalezdalnie

1. Wystarczy wykonać z dostępnych materiałów kwiat niezapominajki. Pomysły, instrukcje i inspiracje można znaleźć na stronie niezapominajkadlamedyka.pl

2. Zdjęcie z wykonaną niezapominajką oznaczamy hasztagiem: #NiezapominajkaDlaMedyka i umieszczamy w mediach społecznościowych.

W tym trudnym czasie pokażmy wspólnotę wobec największego z problemów zdrowotnych świata, który grozi każdemu z nas. Bądźmy #razemalezdalnie