Nauczą się, jak ratować życie!

9 sty

„Wracasz ze szkoły, po drodze na przystanek autobusowy zachodzisz do pobliskiego marketu. Kupujesz małą colę w butelce i osładzasz sobie życie czekoladowym batonem. Wychodząc ze sklepu widzisz z daleka nadjeżdżający autobus. Razem z kilkoma osobami zaczynasz biec, by zdążyć. Jesteś już za przejściem dla pieszych. Wiesz, że zdążysz, zwalniasz. I wtedy słyszysz pisk opon i przeraźliwy krzyk. Odwracasz się za siebie i… jesteś świadkiem wypadku, co robisz?”

Uczestnicy rozpoczynającego się dziś w Zielonej Górze Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy jeszcze nie wiedzą co robić, ale już za dwa tygodnie odpowiedzą na to pytanie na jednym wydechu. Harcerze przez kolejne dwa weekendy, pod okiem instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, będą zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Na kursantów czekają zajęcia teoretyczne i mnóstwo ćwiczeń, które pomogą przyswoić zdobytą na wykładach wiedzę i opanować najważniejsze umiejętności ratownicze. Bo praktyka czyni mistrza!

Wszystkim kursantom życzymy wytrwałości w zdobywaniu tak cennej wiedzy i powodzenia na zaliczeniach, a kadrze kursu mnóstwo  energii, cierpliwości i pomysłów na przekazanie wiedzy w jak najciekawszy sposób.

Niebawem zdjęcia z kursowych zmagań!

pwd. Eliza Zaborowska
Szef zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP