Naszpikowani radością

13 kwi

W niedziele – 13 kwietnia 2014 r. – przy współpracy z Fundacją DKMS w sali konferencyjnej Centrum Biznesu odbył się Dzień Dawcy pn.: „Pomóż Dorocie, Jackowi i innym!”. Zaangażowani w akcje harcerze już od rana gotowi byli do rozpoczęcia rejestracji.

Na pierwszych chętnych nie musieli długo czekać, od godziny 10.00 drzwi  do budynku Centrum Biznesu dosłownie się nie zamykały. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców  Zielonej Góry i okolic. Udało nam się zarejestrować 240 potencjalnych dawców co jest ogromnym sukcesem. Wszystkim przyświecał jeden, szczytny cel – pomoc. Wystarczyło 10 minut by znaleźć się w ogólnoświatowej bazie potencjalnych dawców. Dla jednych to tylko 10 minut, dla innych całe życie.

Na wszystkich dzielnych rejestrujących czekało pyszne ciasto, a na najmłodszych  specjalnie przygotowany kącik zabaw, do którego chętnie zaglądali. Cały dzień przebiegał w przyjemnej , ciepłej atmosferze, która stała się jeszcze lepsza, gdy podczas rozmowy telefonicznej druhna Dorota oświadczyła, że znalazł się dla niej dawca!

Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, a szczególnie wszystkim potencjalnym Dawcom.

Zobacz zdjęcia z akcji: TUTAJ

 

Joanna Sobów
członek zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP