Majówka w skansenie w Ochli

27 maj

Miniona niedziela od samego rana przywitała wszystkich mieszkańców Zielonej Góry i okolic piękną, majową pogoda. W Muzeum Etnograficznym w Ochli przy ciepłych promieniach Słońca odbył się coroczny piknik rodzinny. Nie zabrakło na nim harcerek z naszego hufca (8 DSH Golfsztrom) , które z uśmiechem stworzyły „Ogródek jordanowski” dla najmłodszych.

Dzieci musiały w nim zmienić krainę lodu w piękny, kolorowy świat. Odpowiedzialne zadanie miało kilka etapów m.in. dmuchanie przez słomkę na kartkę z farbami, zbijanie „zimnych luster”. Gotowe prace rozwieszone między drzewami przez cały piknik zachwycały wszystkich przechodzących w pobliżu.

Po ciężkiej pracy twórczej przyszedł czas na pyszne kiełbaski prosto z ogniska, których nikt sobie nie odmawiał.

 

Joanna Sobów
członek zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP