Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice”

4 sty

Zespół Kadry Kształcącej Hufca Warszawa-Ochota zaprasza na międzynarodowy Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice”. Kurs tworzą instruktorzy z różnych miejsc kraju, posiadający doświadczenie w prowadzeniu drużyny wędrowniczej. 

Ta niecodzienna propozycja kierowana jest do osób, które chcą poczuć na własnej skórze, jak to jest pracować metodyką wędrowniczą. Uczestnicy będą współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie z komendą.

Kurs składa się z trzech wyjazdów:

  • pierwszego biwaku (3-5 lutego),
  • drugiego biwaku (1-2 kwietnia) oraz głównej części kursu –
  • wyjazdu zagranicznego (28 kwietnia – 7 maja) o charakterze obozu wędrownego w Rumunii.

Obóz będzie uwzględniał wędrówkę, służbę, a także wymianę myśli i współdziałanie z liderami rumuńskiego związku skautowego Cercetasii României. Natomiast pierwszy i drugi biwak będą przygotowywać uczestników do tego wyjazdu, na którym odbędzie się też większość zajęć merytorycznych. Podczas kursu wspólnie przekroczymy nie tylko granice miast, województw czy krajów, ale i nasze bariery, które ograniczają nas na co dzień.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 6 stycznia (23:59).

Forma kursu jest ambitna. Wymaga wiele, ale także wiele daje w zamian. Pozwoli poczuć i zrozumieć, kim jest drużynowy, czym jest drużyna wędrownicza oraz da sporą dawkę inspiracji do tego, jak działać z drużyną w praktyce.

Kurs organizowany jest przez instruktorów Chorągwi Stołecznej, Opolskiej i Śląskiej.

Więcej informacji na temat kursu można znaleźć na stronie internetowej:

http://przekraczajacgranice.zhp.net.pl/

oraz na fanpage’u na Facebooku:

https://facebook.com/przekraczajacgranicezhp