Kolejny zielonogórzanin dawcą szpiku!

4 lis

Dotarła do nas niesamowita informacja, która sprawiła, że na naszych twarzach zagościł wieeelki uśmiech od ucha do ucha, a serce zaczęło bić szybciej i mocniej – Kolejny mieszkaniec naszego miasta został dawcą szpiku, a jego komórki macierzyste otrzymał roczny chłopczyk z Argentyny.

Kiedy odbieraliśmy telefon nic nie wskazywało, że to będzie tak niesamowita informacja.

Czuwaj! Mamy dawcę z Zielonej Góry, to mężczyzna z Waszej kwietniowej akcji rejestracji potencjalnych dawców. W ubiegłym tygodniu uratował życie rocznego chłopca z Argentyny, który okazał się jego genetycznym bliźniakiem – wybrzmiał głos Rafała Młodzikowskiego z Fundacji DKMS

Na dzień dzisiejszy jedyne co możemy powiedzieć, to tyle, że mężczyzna, któremu pobrano komórki macierzyste z talerza kości biodrowej jest mieszkańcem Zielonej Góry i zarejestrował się podczas akcji rejestracji potencjalnych dawców, którą nasz hufiec zorganizował 13 kwietnia 2014 pn.: „Dzień Dawcy dla Doroty i Jacka”.

Dla nas harcerzy, już sam ten dzień rejestracji był wielkim świętem, a teraz kiedy wiemy, że Dorota znalazła swojego genetycznego bliźniaka i osoba, która tego dnia przyszła się zarejestrować uratowała kolejne życie cieszymy się podwójnie.

Stała się rzecz absolutnie niesamowita, człowiek z Zielonej Góry uratował życie dziecka z drugiego końca świata i to w okresie raptem pół roku od rejestracji w naszej bazie. W ciągu 72 godzin komórki przetransportowano do Buenos Aires gdzie przeszczepiono je rocznemu chłopczykowi. Dawca za rok będzie mógł rozpocząć korespondencję z rodzicami chłopca. Za dwa lata będzie mógł ich poznać – podkreśla Rafał Młodzikowski.

To kolejny sygnał, który pokazuje nam, jak warto poświęcić 5 minut swojego życia, żeby zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i być może uratować komuś życie.

Drogi bohaterze! DZIĘKUJEMY za Twoje bezcenne 5 minut, które poświęciłeś 13 kwietnia, aby przyjść, dołączyć do bazy potencjalnych dawców i uratować życie dziecku, które mieszka 11 tysięcy kilometrów stąd! 😉

dzien dawcy_panorama

pwd. Bartłomiej Walkowski
Komendant Hufca Zielona Góra ZHP