Kolejna zbiórka zastępowych za nami!

24 cze

Nie od dzisiaj wiadomo, że zastępowy jest jedną z najważniejszych osób w drużynie czy szczepie, to on pracuje z harcerzami, wspiera i wzbogaca o nowe ciekawostki. Nawet Robert Baden Powell
mawiał: „Gdybym dziś mógł wybierać miejsce, które chciałbym zajmować w ruchu, to chciałbym być zastępowym”. Zadaniem zastępowego jest inspirowanie do działania, ale wiadomo, że mimo dużej kreatywności pomysły każdemu kiedyś się kończą. Naszym dzielnym harcerzom z  pomocą ruszyła komenda hufca, która zorganizowała cykl spotkań dla zastępowych.

Wczoraj w sali kominkowej Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP odbyło się drugie spotkanie zastępowych. Warsztaty poprowadziły pwd. Aleksandra Barańczak oraz pwd. Julia Jutrzenka, które w ciekawy sposób przedstawiły walory pracy ze wspaniałościami harcerskimi w zastępie. Zbiórka rozpoczęła się wspólnym tworzeniem kalendarza sprawności. Następnie krótka zabawa przerywnikowa rozluźniła atmosfera i każdy z głową pełną pomysłów stworzył plan zbiórki opartej o realizację konkretnej sprawności. Warsztaty zakończyły się kręgiem oraz rozdaniem pamiątkowych koralików, to już drugi do kolekcji.

Joanna Sobów
rzecznik prasowy Hufca Zielona Góra ZHP