JOTI i JOTA 2014 już w ten weekend

17 paź

Każdego roku, w drugi weekend maja odbywa się JOTT, w którym harcerze i skauci  z całego świata rozpoczynają wędrówkę, jej głównym celem jest ukazanie lepszej drogi życia przez skauting oraz wspólne spotkania w różnych miejscach na Ziemi. Z kolei w październiku odbywa się JOTI i JOTA czyli Jamboree On The Internet oraz Jamboree On The Air. Nie wiesz co to jest?

JOTI to niepowtarzalna okazja, by  porozmawiać ze skautami z dowolnego kraju. Dzięki internetowi i nowoczesnym technologiom takie spotkania są bardzo proste. Wystarczy e-mail, czat czy komunikator, by móc nawiązać kontakt z naszymi skautowymi braćmi z zagranicy. Równolegle do JOTI skauci na całym świecie mogą uczestniczyć w JOTA, przedsięwzięciu, podczas którego harcerze kontaktują się przy użyciu radia. Obie imprezy są wspaniałą możliwością do nawiązania nowych znajomości, które mogą przerodzić się w długoletnią przyjaźń, wymiany doświadczeń, zainteresowań i nie tylko. To wszystko już w ten weekend, nie musisz wychodzić z domu, by porozmawiać z ludźmi takimi jak ty.Weź udział w JOTA lub JOTI i rozmawiaj bez ograniczeń ze skautami z całego świata!

Szczegółowe informacje znajdziesz  w specjalnie przygotowanym poradniku: http://issuu.com/zhp_pl/docs/joti2014

Joanna Sobów
członek Zespołu Promocji i Informacji Hufca Zielona Góra ZHP