InterCamp is OK!

10 cze

„Wspaniała atmosfera, cudowne miejsce i ludzie”-tak harcerze z 8 DSH „Golfsztrom” oraz pDW „Arsenał” podsumowali zlot, który zakończył się w poniedziałek. Tegoroczny InterCamp odbywał się pod hasłem „Best of Britain” i to właśnie z Wielką Brytanią związane były wszystkie formy aktywności .

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. wędrówkę, na której trzeba było m.in.: zbudować jak największą wieżę z drewnianych patyczków, z zawiązanymi oczyma przejść przez wyznaczony odcinek w lesie mając do pomocy jedynie linę, odnaleźć schowane części Wielkiej Brytanii i ułożyć je w całość. Niezastąpione podczas upałów okazały się pyszne lody, do których kolejka nigdy się nie kończyła, była to kolejna niewątpliwie udana niespodzianka, podobnie jak dyskoteka oraz wielka uczta w niedzielę. Zadaniem każdego z patroli było przygotowanie tradycyjnej i charakterystycznej dla swojego kraju potrawy. Nad całym placem unosiły się piękne zapachy, którym dorównywał także smak. W poniedziałek po uroczystym zakończeniu imprezy i przekazaniu Polsce flagi InterCamp-u wszyscy pełni pozytywnych wrażeń niechętnie opuścili subcampy i udali się w podróż powrotną do domów.

Kolejny Intercamp już za rok, tym razem odbędzie się w Polsce, a dokładniej w Nysie, nie pozwól, aby Ciebie tam zabrakło!

IC2014_grupowe
fot. Agnieszka Radczyc

Joanna Sobów
Członkini zespołu promocji i informacji Hufca Zielona Góra ZHP