Hm. Wiesław Cieśla zaprezentował swoje wspomnienia

27 wrz

Wczoraj w Sali witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej odbył się wieczór autorski z hm. Wiesławem Cieślą, ps. „Wacek”, podczas którego autor prezentował książkę „Dziś, jutro, pojutrze” będącą jego wspomnieniami z czasów powstania warszawskiego. Podczas wieczoru obecny był również komendant hufca – pwd. Bartłomiej Walkowski.

Opowieść autora o historii powstawania książki, a także o kilku najważniejszych wspomnieniach z czasów powstania, poprzedziły recenzje książki przedstawione przez dwóch historyków – dr Włodzimierza Kwaśniewicza oraz dr hab. Wiesława Hładkiewicza. Dr Kwaśniewicz, zaznaczył, że nawet sam odnalazł się na jednej z fotografii umieszczonych w książce.

„Dziś, jutro, pojutrze…” to tytuł autobiografii napisanej przez uczestnika powstania warszawskiego, hm. Wiesława Cieśli ps. „Wacek”. Autor książki działał w konspiracyjnej Organizacji Harcerzy ZHP Szare Szeregi, brał udział w akcjach małego sabotażu. W Powstaniu walczył na Mokotowie w kompani AK 02 „Witala” pułku „Baszta”. Po kapitulacji wywieziony do Niemiec, wrócił do kraju i od razu zaangażował się w działalność ZHP. Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Książkę można  nabyć w siedzibie Komendy Chorągwi.