Hile 2021 – zlot skautowy w Finlandii!

19 paź

Fiński Związek Skautowy zaprasza na obóz w aurze zimowej HILE 2021. Obóz organizują trzy fińskie regiony skautowe – region Jeziora Fińskiego, Ostrobotni i Laponii. Zachęcamy do zapoznania się i rozesłania informacji w swoich drużynach – taka okazja nie zdarza się często!

Kiedy: 1-5 kwietnia 2021.

Gdzie: Maijanlampi, Taivalkoski, Finlandia.

Uczestnicy: 1500 skautek i skautów w wieku 10-22 lat oraz osoby dorosłe.

Wpisowe: 120 EUR – obejmuje zakwaterowanie w ogrzewanych namiotach, dostosowanych do warunków zimowych, wszystkie posiłki, zajęcia programowe. Główna atrakcja to fińska zima, kontakt z naturą, poznanie zimowych technik survivalowych i zdobycie odpowiednich umiejętności.

Tematem Hile 2021 są opowieści. Dla zlotu zostanie wydana specjalna gra karciana.

Uczestnicy z zagranicy będą biwakować razem z lokalnymi grupami skautowym, które będą się nimi opiekować. Wystarczy zabrać osobisty sprzęt biwakowy (ciepły śpiwór itp.).

Organizatorzy monitorują sytuację związaną z pandemią i informują o niej na stronie http://www.hile2021.fi/korona/
Oczywiście my tak samo – będziemy trzymać rękę na pulsie i informować Was na bieżąco o sytuacji na świecie

Facebook: https://www.facebook.com/hile2021/

Instagram: https://www.instagram.com/hile2021/

Kontakt z organizatorami: hile2021@partio.fi

Pamiętajcie, że podejmując jakiekolwiek działania międzynarodowe, musicie zgłosić się do pełnomocnika ds. zagranicy – czyli pwd. Joanny Gołuckiej.

W naszym hufcu pełniącej funkcję, przede wszystkim – Członkini Komendy Hufca ds. Promocji.
Jeśli się zdecydujecie jechać lub będziecie myśleć o tym i będziecie potrzebować rady – uderzajcie śmiało, Asia chętnie we wszystkim Wam pomoże! Nawet w kwestii kosztów – poszukać sponsorów/partnerów (pełnomocniczka jest w tym specjalistką!).